Máte pejska

Autor: eliter
Vloženo dne 21.8.2015
Máte pejska

http://www.svetnice.cz/eliter?query=vod%C3%ADtko

...nebo fenku? Používáte alespoň občas vodítko? Pak jste tu správně

Vodítka pro psí miláčky vyrábím. Pletu. Ano, celá jsou ručně splétaná, a to velmi starou, tradiční, japonskou technikou, zvanou Kumihimo.

Začínám tím, že se kochám zásobami materiálu - saténovými šňůrkami, vybírám barvičky, které by k sobě ladily, nebo naopak nějaké divočejší Pak si vybrané barvy nastříhám, poskládám k sobě dle záměru, a materiál zase uklidím. Bydlím v pidi bytě, vše musí být vždy na svém místě, jinak bych se sem nevešla... Nastříhaný materiál si dám k ruce, do šuplíku, a když je nálada, splétám... Takto mám dopředu připravená většinou dvě nebo tři vodítka.

Po upletení je nutné přidělat karabinku, utvořit ručku - očko za které se vodítko drží, na ručce se většinou hodí kroužek, který slouží na přepnutí vodítka na polovinu. Spoje jsou velmi pevně sešity, snažím se sešívat materiálem pevným, ve stejném nebo podobném barevném odstínu, jako je vodítko. Sešívám se třech "vrstvách", musím myslet na bezpečnost hafíka, který na vodítku bude voděn. Přes sešitý spoj se umístí už jen plastová krytka, zacvakne a ... hotovo Vodítko je připraveno k použití.

Pak už zbývá jen vodítko nafotit, fotky oříznout, případně lehce poupravit v PC a hurá s nimi na Fler.

Sama mnou pletená vodítka používám, mám dvě fenky. Nejstarší vodítko máme asi 10 let, a používání na něm není téměř znát. Mým fenkám jsem vodítka upletla barevně tak, aby ladily k postrojům. Mám to tak ráda.

Vodítka lze běžně prát v pračce na 40 st. - mnohokrát vyzkoušené, rychle schnou. Není třeba se proto bát ani bílé, nebo jinak světlé barvy :) Pouze u vodítek silných, s velkou karabinou, je třeba dávat pozor, aby karabina nepoškodila například skleněná dvířka pračky - doporučuji proto karabinu omotat třeba kusem látky, nebo vložit do žínky a zavázat, prostě něco, aby byla karabina obalená. U malých karabinek toto není potřeba.

Váš pejsek nebo fenka si rozhodně zaslouží originál, který jinde nepotkáte. Proč mu ho nedopřát?..

Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Zatím žádné komentáře.